Media World Cup Lubelskie 2019

Share Button

Dziennikarze z całego świata wystartują na Lubelszczyźnie

19 czerwca 2019 roku, rozpocznie się 4. edycja międzynarodowej imprezy dla dziennikarzy z 25 krajów „Media World Cup”. Poza rywalizacją sportową, goście zwiedzą Stare Miasto w Lublinie, Zamość, Kazimierz Dolny oraz najbardziej atrakcyjne trasy rowerowe. W tym roku po raz pierwszy, razem z dziennikarzami, w kategorii „Goście MWCup” będą mogli wystartować kolarze – amatorzy.

W tym roku w Media World Cup Lubelskie 2019 udział zapowiedzieli dziennikarze reprezentujący redakcje z Chin, Kanady, Japonii, USA, Izraela, Tajwanu, Korei Południowej, Belgii, Czech, Grecji, Hiszpanii, Holandii, Norwegii, Niemiec, Turcji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii.

– Dzięki wsparciu organizacyjnemu i finansowemu Urzędu Marszałkowskiego województwa lubelskiego, możemy zorganizować imprezę na najwyższym światowym poziomie. Jej głównym założeniem jest promocja Lubelszczyzny jako idealnego miejsce na aktywne wakacje dla turystów z całego świata – powiedział Piotr Kinicki, dyrektor biura prasowego Media World Cup Lubelskie 2019.

W trakcie pobytu uczestnicy będą mogli poznać, najważniejsze wydarzenia z historii Lubelszczyzny, regionalną kuchnię i polskie obyczaje.

Dwa wyścigi tegorocznej edycji Media World Cup, odbędą się na świetnie przygotowanych trasach: MTB (rowery górskie) oraz szosowy na trasie po Roztoczu. Start i meta ulokowane zostaną na Rynkach obu miast. W zawodach wystartują zarówno panie jak i panowie.

W tym roku po raz pierwszy, razem z dziennikarzami, w kategorii „Goście MWCup” będą mogli wystartować kolarze – amatorzy. Wystarczy zarejestrować się na oficjalnej stronie Media World Cup. Liczba miejsc jest ograniczona, o stracie decyduje termin zgłoszenia. Zainteresowanych uczestnictwem w wyścigach prosimy o wypełnienie formularza – link:
http://mwcup.eu/media-world-cup-lubelskie-2019


Jedną z atrakcji Media World Cup Lubelskie 2019 będzie organizowana
na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej, biesiada regionalna, podczas której dziennikarze będą mogli poznać tradycje, historię i kuchnię naszego regionu.

Zależy nam, by pokazać gościom nie tylko jak wspaniale można aktywnie wypoczywać na Lubelszczyźnie, ale przede wszystkim zaprezentować im profesjonalną bazę hotelową, infrastrukturę sportową i rekreacyjną oraz wspaniałą przyrodę. Większość z nich przyjedzie do Polski po raz pierwszy – dodał Piotr Kinicki.

Najliczniejszą reprezentację narodową stanowić będą dziennikarze z Chin, którzy po raz trzeci wystąpią w imprezie. – W tym roku chcemy powalczyć o jak najlepsze miejsca w wyścigach, ale mamy świadomość, że faworytami są Norwegowie, Holendrzy i dziennikarze z Polski – powiedział Luo Tongyu, kapitan chińskiej reprezentacji.

– Przyjeżdżamy liczną grupą, bo poziom organizacyjny poprzednich edycji Media World Cup był na bardzo wysokim poziomie. – Uważam, że Media World Cup to bardzo dobry pomysł na promocję Polski. Myślę, że w trakcie 5 dni, które spędzimy na Lubelszczyźnie, przygotujemy materiały prasowe, reportaże telewizyjne do naszych mediów. Oczywiście królować będą nasze relacje w mediach społecznościowych, uwielbianych przez wszystkich Chińczyków. To na pewno wpłynie na zainteresowanie Polską i Waszym regionem, który w Chinach jest nieznany – dodał Luo Tongyu.

W dotychczasowych trzech edycjach Media World Cup, wystartowało ponad 170 zawodników z 20 krajów. Najwięcej zwycięstw w poszczególnych kategoriach odnieśli reprezentanci mediów z Norwegii, Holandii, USA i Polski.