Głosuj na projekt „Rowerowe Przedszkole” w Biłgoraju

Rowerowe Przedszkole
Share Button

W poniedziałek 17 czerwca rozpoczęło się decydujące głosowanie w programie grantowym Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”.

Do 14 lipca każdy klient robiący zakupy w sklepach Tesco w Biłgoraju może otrzymać żeton uprawniający do głosowania na jeden z trzech projektów. Wśród finalistów znajduje się nasz projekt „Rowerowe Przedszkole” skierowany do przedszkolaków i ich rodziców a także nauczycielki przedszkoli z Biłgoraju.

Głos swój można oddać w sklepie TESCO w  Biłgoraju przy ul. Generała Komorowskiego 18.

Projekt ma na celu wzrost wiedzy, umiejętności i zainteresowania dzieci, a pośrednio także ich rodziców, możliwościami aktywnego i bezpiecznego docierania do przedszkoli na rowerach lub pieszo. Podczas zajęć dzieci poznają różne sposoby jazdy rowerem, w tym cargo i przyczepkę, zasady bezpieczeństwa czy organizowania wycieczek z rodzicami, a także będą miały okazję wziąć udział w spotkaniu z podróżnikiem rowerowym. Przeprowadzona zostanie także analiza mobilności przedszkoli. Projekt będzie realizowany w Biłgoraju.

Szczegóły o projekcie znajdziecie Państwo tutaj.

„Rowerowe Przedszkole” realizowane jest we współpracy ze Stowarzyszeniem Miłośników Ziemi Roztoczańskiej – Rowerowe Roztocze w ramach kampanii Edukacja rowerowa 2.0.

Maciej Lubaś
Świdnik Miasto Dla Rowerów