Kusocińskiego

Share Button

Ulica Kusocińskiego zostanie wybudowana od skrzyżowania ul. Olimpijczyków do węzła Świdnik (S-17). Będzie to niecałe 2 km ulicy wraz z chodnikami i droga dla rowerów.

Długo oczekiwana i zapowiadana od wielu lat w przyszłym roku zostanie zrealizowana. Dla nas też jest to dobra wiadomość ponieważ od początku jej planów uczestniczymy w ramach konsultacji.

Droga dla rowerów będzie jednostronna dwukierunkowa z asfaltu, zrobi to drugi wlot od południa do Świdnika i połączy z serwisówką wzdłuż drogi ekspresowej. Droga ta jest też naturalnym łącznikiem dla dzieci mieszkających na osiedlu Olimpijczyków oraz we wschodniej części osiedla Brzeziny do szkoły. Dodatkowo na osiedlu Brzeziny przy skrzyżowaniu Klonowa-Akacjowa-Kusocińskiego (sklep Rogalik) znajduje się stacja Lubelskiego Roweru Miejskiego.

Ponieważ odcinek od ronda Żołnierzy Wyklętych (Kauflandu) do ul. Olimpijczyków nie nie został objęty ZRIDem w tym tygodniu złożymy pismo do Urzędu Miasta Świdnik oraz Starostwa Powiatowego o uzupełnienie brakującej infrastruktury.

Inwestycja realizowana jest przez Urząd Miasta w Świdniku oraz Starostwo Powiatowe w Świdniku.


plany ul. Kusocińskiego można ściągnąć tutaj.

Maciej Lubaś
Świdnik Miasto Dla Rowerów