Czy w budżecie na rok 2018 będzie miejsce na usprawnienia rowerowe?

Share Button

Każdego roku wnioskujemy do Budżetu Gminy. W tym roku było podobnie, złożyliśmy wniosek do projektu Budżetu Gminy Miejskiej Świdnik na 2018.

W tym roku wskazaliśmy kilka ulic, które należy wziąć po uwagę i wprowadzić lub znormalizować istniejący tam ruch rowerowy.

1) Kontraruch na ul. Skarżyńskiego (około 150m);

2) Kontraruch na ul. Czereśniowej (około 280m);

3) Droga dla rowerów oraz chodnik dla pieszych od 3 Maja do Kościuszki (około 120m);

4) Spadochroniarzy droga dla rowerów oraz chodnik dla pieszych (około 370m);

5) Dworcowa

W ramach przebudowy ul. Racławickiej planowanej przez Starostwo Powiatowe w Świdniku ulice Skarżyńskiego oraz Czereśniowa nabiorą nowego znaczenia w układzie rowerowym miasta. Nasza propozycja to uregulowanie prawne i umożliwienie jeżdżenia w obu kierunkach na powyższych ulicach. Statystyki z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku mówią że jest bezpiecznie.

Droga dla rowerów wraz z chodnikiem pomiędzy ul. 3 Maja a Kościuszki była w tym roku składana przez jednego z mieszkańców w ramach III edycji Budżetu Obywatelskiego w Świdniku. Pomysł uzyskał sporą ilość głosów jednak zabrakło, żeby go zrealizować. Obecnie tylko na tym odcinku brakuje krótkiego łącznika rowerowego.

W ramach realizacji planów Zielonego LOF o którym pisaliśmy tutaj powstanie infrastruktura rowerowa wokół szkoły, niestety pomiędzy Parafią rzymskokatolicką NMP Matki Kościoła tzw. „Okrąglak” a boczną Spadochroniarzy, dlatego złożyliśmy wniosek, żeby uzupełnić brak.

W dalszym ciągu nie wiemy, kto odpowiada za ulicę Dworcową i kto ją „przejmie”, dlatego wysłaliśmy wniosek, żeby nie okazało się, że nie ma pieniędzy i jest zza późno.

 

A teraz czekamy na pozytywne rozpatrzenie przez Urząd Miasta w Świdniku.

 

Maciej Lubaś
Świdnik Miasto Dla Rowerów