Debata – dobre praktyki edukacji rowerowej z Francji Polski.

Share Button

Działalność Stowarzyszenia Świdnik Miasto Dla Rowerów została doceniona, za prowadzenie zajęć z edukacji rowerowej, przez światowej klasy ekspertów zajmujących się profesjonalną edukacją rowerową. Chcą podzielić się z nami swoim doświadczeniem.
Świdnik Miasto Dla Rowerów zaprasza w środę 20.01.2016 o 15.00 do I Liceum Ogólnokształcącego im. W. Broniewskiego w Świdniku sala nr 8 na prezentację dobrych praktyk związanych z profesjonalną edukacją rowerową we Francji oraz na debatę poświęconą regularnemu i bezpiecznemu docieraniu rowerem do szkół przez dzieci i młodzież.

Debata odbędzie się w języku angielskim, z tłumaczeniem na polski.

Profesjonalną edukację rowerową przedstawi Bernadette Caillard-Humeau, była wice-prezydentka miasta Angers, odpowiedzialna za rozwój sieci tramwajowej i infrastrukturę rowerową, obecnie wiceprezydentka Francuskiej Federacji Użytkowników Rowerów (franc. FUB) – największego zrzeszenia organizacji rowerowych we Francji. W FUB Bernadette, koordynuje temat vélo-école, czyli nauczanie jazdy na rowerze (zarówno dorosłych, jak i dzieci)..

W debacie weźmie też udział prezydent Francuskiej Federacji Użytkowników Rowerów, Olivier Schneider, który płynnie mówi po polsku i dobrze zna realia polskich miast, aktualne przepisy i współpracuje z siecią „Miasta Dla Rowerów”.

Zaprezentowane zostaną doświadczenia 3 świdnickich szkół biorących udział w Rowerowej Szkole.
Spotkanie przeznaczone jest dla osób dorosłych – głównie nauczycieli i nauczycielek wychowania komunikacyjnego, dyrekcji szkół, osób decyzyjnych, pracowników i pracowniczek Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego oraz wszystkich zainteresowanych tematem edukacji rowerowej w Świdniku.

Małgorzata Pastusiak
Stowarzyszenie Świdnik Miasto Dla Rowerów