Ekspresowa reakcja na nasze zgłoszenia

Share Button

Kilka dni temu zgłosiliśmy pewne niedopatrzenia ze strony Urzędu Miasta Świdnik a reakcja urzędników była ekspresowa i można powiedzieć ze satysfakcjonująca.

Oto co zgłosiliśmy:

W związku ze zmianą organizacji ruchu oraz z licznymi brakami w oznakowaniu lub nieprawidłowym oznakowaniu wnioskujemy o:

 1. Prawidłowe oznakowanie infrastruktury rowerowej pomiędzy ul. Akacjową a Głogową. Obecnie znaki poziome, mówiące, iż poruszanie rowerzystów powinno odbywać się po przydrożnych polach zamiast przeznaczonej dla rowerzystów infrastruktury.
 2. Wprowadzenie czasowego zakazu ruchu na ul. Targowa w godzinach otwarcia targu. Obecnie kierowcy lub dostawcy nie szanują pieszych powodując zagrożenie wypadków.
 3. W ramach wniosków do Budżetu Miasta Świdnik na początku roku, urząd wydał decyzję odnośnie wprowadzenia kontraruchu na ul. Stanisława Skarżyńskiego. Obecnie prowadzone są prace związane z przebudową
  ul. Racławickiej. Prosimy o uwzględnienie zmian w organizacji ruchu.
 4. W ramach zmiany organizacji ruchu przy ul. Słowackiego uwzględniającą zmianę z ulicy dwukierunkowej na jednokierunkową. Prosimy o uwzględnienie wprowadzenia kontraruchu na zmienianym odcinku.
 5. Zmianę żebrowania kratki na przejeździe na ul. Wyszyńskiego. Obecnie istnieje duże ryzyko najechania rowerzysty w żebrowanie, co w konsekwencji może spowodować wypadek.
  Prosimy o rozważenie wprowadzenia poniższego żebrowania studzienki kanalizacyjnej:
 6. Przy ul. Kopernika na wysokości Gimnazjum nr 1, znajduję się nieprawidłowe oznakowanie w postaci C 13 sugerujące, iż w tym miejscu znajduję się droga dla rowerów odseparowana konstrukcyjnie. Należy uwzględnić w tym miejscu oznakowanie w kombinacji C13IC16.
 7. Dodatkowo oznakowanie ciągu pieszo rowerowego pomiędzy dwoma orlikami zniknęło. Prosimy o uzupełnienie braków w oznakowaniu pionowym.

A taką odpowiedź otrzymaliśmy:

 

Klaudia Waryszak-Lubaś
Świdnik Miasto Dla Rowerów