Znakowana Świdnicka Masa Krytyczna

Share Button

Po hucznych obchodach 5-cio lecia Świdnickiej Masy Krytycznej,przyszedł czas na kolejną spokojną Masę Krytyczną. W dniu 30.06.2017 jak zwykle w ostatni piątek miesiąca pojechaliśmy pod hasłem ,,Znakowana Świdnicka Masa Krytyczna,,.

 

O godzinie 16,30 na plac Konstytucji 3-go Maja sympatyczne policjantki przystąpiły do znakowania rowerów. Po oznakowaniu 8 rowerów nad naszymi głowami pojawiła się czarna deszczowa chmura. Nauczeni czwartkową nawałnicą jaka przeszła nad całym obszarem Polski, jak i również nad Świdnikiem, szybko złożyliśmy stanowisko policjantek i podziękowaliśmy za pracę.


Dalsze znakowanie zagrażało bezpieczeństwu rowerzystów i funkcjonariuszek ponieważ praca była pod napięciem. Po krótkim ale obfitym deszczu nad miastem zaświeciło piękne słoneczko i ku naszemu zdziwieniu na plac przyjechało 15 rowerzystów a w ostatniej chwili przyjechała nasza niezawodna Małgorzata. Z uśmiechem na twarzy ruszyliśmy na zaplanowaną trasę. Grupę zadowolonych rowerzystów zamykał policyjny samochód. Obawa, że nastąpi załamanie pogody szybko ale bezpiecznie zgodnie z przepisami przejechaliśmy ulicami miasta. Po krótkich ogłoszeniach „parafialno” i rowerowych fotkach rozjechaliśmy się do domu. Ale jak to pogoda bywa nieprzewidywalna zrobiło się bardzo ładnie i słonecznie .

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękuję za przepisową , bezpieczną jazdę i zapraszam 28 lipca na Świdnicką Masę Krytyczną.

Ewa Kiryła
Świdnik Miasto Dla Rowerów