24 Święto Roweru w Lubartowie

Share Button

24 Święto Roweru w Lubartowie

25 czerwca 2017 roku w Lubartowie odbyło się Święto Roweru. Po raz 24 rowerzyści stanęli na starcie – 7 tras o różnej długości i nawierzchni – nie dla ścigania, ale dla przyjemności jazdy rowerem i spędzenia niedzieli w dobrym rowerowym towarzystwie.

W Święcie Roweru uczestniczyło około 14 tysięcy ludzi pozytywnie zakręconych rowerowo. Nie zabrakło również rowerzystów z Ukrainy, Białorusi i z najdalszych zakątków Polski. Przyjechali na różnych rowerach:starych, nowych, tandemach, z dziećmi w fotelikach, z przyczepkami, na trzech kółkach.

Każdy uczestnik po rejestracji stanął na starcie wybranej trasy i w miarę swoich możliwości miał ją pokonać. Ja wybrałam trasę czerwoną nr 2, która liczyła 34 km i przebiegała przez Kozłowiecki Park Krajobrazowy.

Słoneczna pogoda, wspaniałe rowerowe towarzystwo sprawiło, że bardzo szybko i bezpiecznie przejechaliśmy trasę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni odebraliśmy nagrody (dyplomy, koszulki), a potem udaliśmy się na zasłużony poczęstunek – przepyszną grochóweczkę.

W czasie imprezy odbywało się znakowanie rowerów ,konkurs z bezpieczeństwa ruchu drogowego.

O godzinie 18 nastąpił przejazd uczestników 24 Święta Roweru ulicami Lubartowa. Wzdłuż trasy przejazdu witali nas radośnie mieszkańcy Lubartowa. Na zakończenie imprezy gospodarz Pan Janusz Pożak (polski kolarz szosowy, mistrz i reprezentant Polski) podziękował wszystkim sponsorom i wśród uczestników znajdujących się na placu odbyło się losowanie 10 rowerów. Niestety mi nie dopisało szczęście i nie wygrałam, dlatego muszę jeździć swoim, ale za rok, organizator zapewnił, że będzie 25 rowerów do rozlosowania na 25-lecie Święta Roweru.

Zatem do zobaczenia za rok.

Ewa Kiryła
Świdnik Miasto Dla Rowerów