Walczymy o udogodnienia rowerowe dla Świdniczan

Share Button

Miło jest nam poinformować Was, że przeszliśmy do drugiego etapu w konkursie Banku PBH make life fair zmieniaj świat wokół siebie.

W ramach konkursu zgłosiliśmy:
99 stojaków rowerowych
7 podpórek
1 stacja napraw rowerów

Głosuj na nas od 4-11.07.2016r.

Nasz projekt wychodzi naprzeciw rozwijającemu się ruchowi rowerowemu w naszym mieście. Chcemy, aby powstały bezpieczne i nowoczesne stojaki w kształcie odwróconej litery U. Takie stojaki dają możliwość przypięcia jednośladu za ramę a nie za koło, które można odkręcić. Kolejną kwestią, są podpórki rowerowe na skrzyżowania z sygnalizacją świetlną. Stanowią one duże udogodnienie dla cyklistów – nie trzeba za każdym razem schodzić z roweru, podczas gdy czekamy na swoją kolej przejazdu. Rzeczą, na której nam bardzo zależy i mamy w planach zacząć wprowadzać do naszego miasta, są stacje naprawy rowerów. Pierwszą stację chcemy umiejscowić w centralnym miejscu Świdnika – na Placu Konstytucji 3 Maja. Jest to miejsce spotkań mieszkańców, a przede wszystkim to tutaj odbywa się wiele imprez rowerowych.

 

8) stacja napraw rowerów - Plac Konstytucji 3 Maja 7) podpórka - Klonowa-Wyszyńskiego 6) podpórka Aleja Lotników-Wojska Polskiego Kino Lot 5) podpórka Aleja Lotników-Wojska Polskiego 4) podpórka Wyszyńskiego-Niepodległości Biblioteka 3) podpórka Wyszyńskiego-Niepodległości Fontanna 2) podpórka Wyszyńskiego-Niepodległości Fontanna 2Klaudia Waryszak-Lubaś
Paweł Cal
Świdnik Miasto Dla Rowerów