5 urodziny Świdnickiej Masy Krytycznej

Share Button

Gorąco zapraszamy Świdniczan na Jubileuszową Masę Krytyczną. W tym roku w maju mija 5 lat jak rowerzyści postanowili się pokazać i zawalczyć o swoje prawa. Odtąd przez cały rok w ostatni piątek miesiąca o 18.00 odbywają się Masy Krytyczne, które mają na celu pokazywanie mieszkańcom Świdnika co rowerowego dzieje się w naszym mieście. Podczas spotkań mówimy o realizowanych lub planowanych inwestycjach, chętnie dzielimy się też wiedzą na temat infrastruktury i bezpieczeństwa rowerzystów. Przejazdy pokazują wyzwania, które stoją przed naszym miastem, ale także zrealizowane już inwestycje.

W ramach Jubileuszowego przejazdu przejedziemy obok najważniejszych wg nas inwestycji, na których powstanie mieliśmy wpływ. Gdy zaczynaliśmy swoją przygodę 5 lat temu w Świdniku były tylko 4 ulice niewiele ponad 4km z udogodnieniami dla rowerzystów. Obecnie jest ich aż 15 z infrastrukturą rowerową, które stanowią 15 km, a w tym roku planowane są kolejne 3 ulice.

Na tą okazję kolega z Mapy Infrastruktury Rowerowej Lublina i okolic przygotował mapę wieku infrastruktury rowerowej Świdnika.

26 maja zapraszamy całe rodziny (wszak to Dzień Matki!) o 17.00 na Plac Konstytucji 3 Maja na rowerach.
Czeka mnóstwo atrakcji:
– malowanie twarzy,
– modelowanie balonów,
– nauka jazdy na monocyklu,
– rysunki kredą.

Małgorzata Pastusiak
Świdnik Miasto Dla Rowerów