Prestiżowa nagroda za 5 lat badań natężenia ruchu rowerowego w Świdniku

Share Button

Miło nam poinformować, że wczoraj w Polskiej Akademii Nauk, odebraliśmy prestiżową nagrodę im. Jerzego Regulskiego za „5 lat badań natężenia ruchu rowerowego w 40 tysięcznym mieście – Świdniku”. Nagrodę wręczał Pan Piotr Lorens, Prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich.


Dziękujemy naszym partnerom, którzy przez te lata nam pomagali w badaniach Studenckie Koło Naukowe Planistów UMCS „SmartCity”, Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UP Lublin, Młodzieżowa Rada Miasta Świdnik.


Badania natężenia ruchu rowerowego realizowane są od 5 lat. Na ich podstawie składane są propozycje rozwoju lub modernizacji infrastruktury rowerowej, która wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa osób niezmotoryzowanych oraz poprawę czytelności poruszania się rowerzystów względem innych rowerzystów, pieszych oraz kierowców samochodów. Idea, która przyświeca stowarzyszeniu to wprowadzenie realnej alternatywy transportowej, tak, aby mieszkaniec mógł zdecydować czy chce jechać rowerem do pracy, do szkoły, na spotkanie czy na zakupy. Celem starań stowarzyszenia jest to, żeby mieszkańcy poruszali się bezpieczniej, bardziej komfortowo. Chcemy, żeby każdy rodzic, który chce puścić dziecko rowerem do szkoły, mógł to zrobić bez obawy o jego bezpieczeństwo.

Wyniki oraz raporty z badań natężenia ruchu rowerowego, można oglądać na stronie Mapa infrastruktury rowerowej Lublina i okolic.

Klaudia Waryszak-Lubaś
Świdnik Miasto Dla Rowerów