Ubóstwo energetyczne – projekt

Share Button

Miło nam poinformować Was, że projekt zgłoszony przez członka naszego stowarzyszenia Macieja Lubasia dostał się do kolejnego etapu, podczas którego odbędzie selekcja na poziomie europejskim. Nastąpi to 15 maja w Bukareszcie. Europejskie Jury zadecyduje o 3 inicjatywach z każdego kraju, które zostaną zaproszone do programu wsparcia.

Program rozpocznie się spotkaniem wprowadzającym w Pradze w dniach 10-12 czerwca. W ramach programu zostanie zainicjowany proces doradztwa i szkoleń na końcu którego wybrane inicjatywy otrzymają również wsparcie finansowe.

Program Innowacje Społeczne Przeciw Ubóstwu Społecznemu jest inicjatywą współtworzoną przez Ashoka i Fundację Schneider Electric, pod egidą Fondation de France. Ma na celu identyfikację i wspieranie młodych innowatorskich pomysłów i dojrzałych inicjatyw działających w polu ubóstwa energetycznego w pięciu europejskich krajach: w Polsce, Czechach, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech. Poprzez dwa etapy selekcji do 5-miesięcznego programu zostanie wybranych 15 finalistów i finalistek. Program będzie wspierał inicjatywy w obszarze polepszenia strategii i zwiększenia wpływu na społeczeństwo i środowisko. Po ostatnim etapie selekcji, z każdego kraju zostanie wybrana jedna inicjatywa, która otrzyma nagrodę w wysokości 3,500 euro.

Małgorzata Pastusiak
Świdnik Miasto Dla Rowerów