Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu 2017 w Świdniku

Share Button

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Po raz kolejny odbędzie się też w Świdniku. Jeżeli chcecie zobaczyć jakie wydarzenia będą organizowane w naszym mieście – zachęcamy do zapoznania się z poniższym rozkładem jazdy!

 

W ramach ETZT 2016 odbędą się:

⇒ 17.09 (niedziela)
•13:30-17:30 – Rajd „O Błękitną Koszulkę Serca”, Klub Rowerowy „Alfa” serdecznie zaprasza na jubileuszową X edycję rajdu z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu oraz Światowego Dnia Serca. Pomysłodawcą wydarzenia jest ks. Janusz Kozłowski – miłośnik sportów rowerowych.
Start Miejskie Centrum Usług Socjalnych, ul. Wyszyńskiego 40 (koło fontanny).

⇒ 18.09 (poniedziałek) Świdnicki Dzień Mobilności

  • 6:15-7:30 – Śniadanie rowerowe. Podczas tej akcji będziemy rozdawać pakiety śniadaniowe dla rowerzystów i rowerzystek oraz dla osób korzystających z transportu zbiorowego (240 pakietów sponsoruje Elizówka oraz Piekarnia Orzeł.
    •8:00-12:00 – zajęcia z edukacji rowerowej w trolejbusie w prywatnej szkole Atena oraz przedszkolu Podczas krótkiej prelekcji uczniowie i uczennice szkoły poznają zasady bezpiecznego korzystania z komunikacji miejskiej, przepisy porządkowe obowiązujące podczas jazdy autobusem i trolejbusem, jak również zostaną przeszkoleni/one z obsługi biletomatu. Wszyscy uczestnicy i wszystkie uczestniczki lekcji otrzymają pamiątkowe bilety. Organizatorem tej akcji jest Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.
    22.09. (czwartek) – Europejski Dzień Bez Samochodu:
    W tym dniu odbędą się bezpłatne przejazdy komunikacją miejską za okazaniem dowodu rejestracyjnego samochodu. Ważny dowód rejestracyjny uprawnia do przejazdów jedną osobę. Organizatorem tej akcji jest Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie oraz Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne.
    W ramach systemu Lubelskiego Roweru Miejskiego, pierwsza godzina jest za darmo Organizatorem jest Next Bike.

 

Więcej informacji znajduje się na plakacie poniżej oraz na stronie internetowej.