Wspólnie jedziemy dla Oskara – akcja „w protezie na rowerze”

Share Button

Wspólnie jedziemy dla Oskara – akcja „w protezie na rowerze”.

21.08.2015 o godzinie 17:00 spotykamy się na Placu Konstytucji 3 Maja, o 17:30 ruszamy razem z Kamilem do Lublina.

Hasło doskonale oddaje charakter wydarzenia. W dniach 21-30 sierpnia Kamil Misztal, Prezes Fundacji Krok do Marzeń, chce przejechać ponad 1000 kilometrów na rowerze…. w protezie nogi. Głównym celem akcji jest zebranie pieniędzy dla podopiecznego fundacji: Oskara Adamiaka. Wyprawa ma też przełamać stereotypy, że niepełnosprawność wyklucza aktywność fizyczną oraz, że osoby z niepełnosprawnościami są skazane na siedzenie w domu.

Aby akcja doszła do skutku, musi być uzbierana kwota 10 000zł, możesz w tym pomóc klikając i wpłacając tutaj

Kamil wyznaczył również trasę wyprawy, będzie przebiegała ona przez: Świdnik, Lublin, Zamość, Biłgoraj, Leżajsk, Rzeszów, Jasło, Nowy Sącz, Bukowina Tatrzańska, Zakopane, Poronin, Czarny Dunajec, Rabka Zdrój, Myślenice, Wieliczka, Kraków, Bukowska Wola, Jędrzejów, Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Opole Lubelskie, Motycz Leśny, Lublin.

Trasa akcji w protezie na rowerze

Podczas podróży odbędą się cztery konferencje, na których Kamil opowie o przygotowaniach do wyprawy, ale również przybliży tematykę Amp futbolu, czyli piłki nożnej, w której zawodnicy i zawodniczki są po amputacji ręki lub nogi. Nasza organizacja Świdnik Miasto Dla Rowerów jest partnerem tego wydarzenia. Kibicujemy Kamilowi z całych sił oraz zapraszamy wszystkich do śledzenia na bieżąco informacji związanych z tym wydarzeniem.

Serdecznie zapraszamy
Stowarzyszenie Świdnik Miasto Dla Rowerów