Świdnik Miasto Dla Rowerów na gali Człowiek Roku 2017

Share Button

W styczniu dostałam zaskakującą wiadomość. Na początku myślałam, ze ktoś się pomylił. Ale jednak nie. Zostałam nominowana w plebiscycie Kuriera Lubelskiego „Człowiek Roku 2017” w kategorii SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA, za otrzymanie nagrody im. Jerzego Regulskiego za osiągnięcia w kreowaniu ładu przestrzennego i prowadzenie badań natężenia ruchu rowerowego, które stowarzyszenie prowadzi w Świdniku od 5 lat.

 

źródło zdjęcia - Kurier Lubelski

źródło zdjęcia – Kurier Lubelski

 

6 marca odbyła się oficjalna gala wręczenia nagród. W imieniu Stowarzyszenia odebrałam statuetkę Człowieka Roku, właśnie w kategorii SAMORZĄDNOŚĆ I SPOŁECZNOŚĆ LOKALNA z powiatu świdnickiego. Piszę, że w imieniu organizacji, ponieważ uważam, że wszyscy i wszystkie razem ciężko zapracowali_łyśmy na ten sukces 🙂

Badania natężenia ruchu rowerowego realizowane są od 5 lat. Na ich podstawie składane są propozycje rozwoju lub modernizacji infrastruktury rowerowej, która wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa osób niezmotoryzowanych oraz poprawę czytelności poruszania się rowerzystów względem innych rowerzystów, pieszych oraz kierowców samochodów. Idea, która przyświeca stowarzyszeniu to wprowadzenie realnej alternatywy transportowej, tak, aby mieszkaniec mógł zdecydować czy chce jechać rowerem do pracy, do szkoły, na spotkanie czy na zakupy. Celem starań stowarzyszenia jest to, żeby mieszkańcy poruszali się bezpieczniej, bardziej komfortowo. Chcemy, żeby każdy rodzic, który chce puścić dziecko rowerem do szkoły, mógł to zrobić bez obawy o jego bezpieczeństwo.

Dziękujemy naszym partnerom, którzy przez te lata nam pomagali w badaniach, są to: Studenckie Koło Naukowe Planistów UMCS „SmartCity”, Studenckie Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej UP Lublin, Młodzieżowa Rada Miasta Świdnik.

Gratulujemy rownież stowarzyszeniu Biegający Świdnik za nagrodę w kategorii DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I CHARYTATYWNA.

 

Klaudia Waryszak-Lubaś
Świdnik Miasto Dla Rowerów