Relacja po zajęciach teoretycznych dla uczniów prowadzonych w Świdniku

Share Button

Po raz pierwszy w tym roku zostały przeprowadzone zajęcia teoretyczne dla uczniów i uczennic ze szkół  w Świdniku. Napawa nas optymizmem widok spod szkół, w których byliśmy.

Zajęcia były prowadzone dla uczniów i uczennic od 4 klasy szkoły podstawowej po liceum. Ogólnie sporo uczniów i uczennic w naszym mieście dojeżdża do swoich szkół na rowerach. Niestety, część rowerów jest nieprzypięta do stojaków oraz szkoły nie dysponują porządnymi U-kształtnymi stojakami.

W ramach zajęć poruszone zostały zagadnienia dotyczące zrównoważonego transportu i korzyści płynących z promocji ruchu rowerowego, bezpiecznego poruszania się rowerem po mieście, przepisów prawa, wyposażenia roweru, rodzajów infrastruktury rowerowej. Łącznie odbyło się 20 zajęć teoretycznych (10 finansowanych z Rowerowej Szkoły i 10 finansowanych przez Urząd Miasta Świdnika). Jeszcze w maju odbędzie się 5 zajęć praktycznych (finansowanych z Rowerowej Szkoły).

Dla uczniów i uczennic były to większości zajęcia doszkalające i poprawiające poziom wiedzy ogólnej, oraz rozwiązań występujących w różnych miastach m.in.: droga dla rowerów, pas dla rowerów, kontrapas, kontraruch, przejazd rowerowy, śluza rowerowa, ekologia.

Zajęcia były prowadzone przez Porozumienie Rowerowe. Uczestniczyliśmy w nich w celu szkolenia i w następnych latach chcemy wykorzystać zdobytą wiedzę szkoląc ludzi z różnych grup wiekowych.

 

Film z zajęć praktycznych.

 

Serdecznie dziękujemy wszystkim szkołom za miłe przyjęcie. Dyrektorzy, Dyrektorki oraz Nauczyciele i Nauczycielki wspierali nas w szerzeniu edukacji rowerowej, ponieważ ich i naszym zdaniem, bardzo ważny jest bezpieczny dojazd do szkół.

 

Odbyte zajęcia:

14.04
Gimnazjum nr 2 – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1
II Liceum Ogólnokształcące – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1

15.04
Szkoła Podstawowa nr 4 – Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 1

23.04
Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy
Szkoła Podstawowa nr 7
I Liceum Ogólnokształcące

27.04
Szkoła Podstawowa nr 5 – Zespół Szkół nr 2
Szkoła Podstawowa nr 3
Zespół Szkół nr 1
Powiatowe Centrum Edukacji Zawodowej

28.04
Szkoła Podstawowa nr 3
Szkoła Podstawowa nr 5 – Zespół Szkół nr 2
Gimnazjum nr 1


Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1

Szkoła Podstawowa nr 7

I Liceum Ogólnokształcące w Świdniku

Zespół Szkół nr 2 w Świdniku

Szkoła Podstawowa nr 3

Zespół Szkół nr 1

Gimnazjum nr 1