Kilka słów o ETZT 2015.

Share Button

Wielkimi krokami zbliża się Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wydarzenia związane z tym świętem będą trwały od 16 września do 22 września. W ramach ETZT odbywać się będą m.in: praktyczne warsztaty bezpiecznej jazdy rowerem dla młodzieży, warsztaty serwisowania rowerów, przejazd na wózkach inwalidzkich po terenie dworca kolejowego, oraz inne atrakcje: znakowanie rowerów, konkurs cycle chic, bezpłatne przejazdy zabytkowym “Gutkiem”, warsztaty z robienia biżuterii rowerowej i wiele innych. 

Oczywiście nie zapomnieliśmy o Świdniku, który będzie odgrywał jedną z kluczowych kwestii podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. 21 września przez cały dzień, działania będą odbywały się w naszym mieście. Główne tematy, które chcemy poruszyć na organizowanej konferencji to Szkoły Dla Rowerów, czyli bezpieczny dojazd uczniów i uczennic do szkoły (edukacja rowerowa + infrastruktura), oraz połączenie rowerowe Lublina ze Świdnikiem. Chcemy zwrócić uwagę na problem komunikacyjny dla rowerzystów i rowerzystek między naszymi miastami. W tym celu organizujemy wspólny, międzymiastowy przejazd rowerowy (22.09). 

Kolejną kwestią, która jest dla nas bardzo istotna, to sprawdzenie stanu nawierzchni infrastruktury rowerowej w Świdniku. Zrobimy to wspólnie, na rowerach, ze świdnickimi radnymi, miejskimi i powiatowymi.

Dodatkowo zachęcamy wszystkie szkoły do aktywności podczas ETZT.

Link do wydarzeń lubelskiech na facebooku.

 

Poniżej na plakacie harmonogram wszystkich wydarzeń.

harmonogram ETZT

harmonogram ETZT

Klaudia Waryszak-Lubaś